Pro dovolenou v Itálii si vyberte pravý italský ráj

Chtěli byste navštívit pravý italský ráj? Hledáte klidnou dovolenou v Itálii, kde nebudete obklopení davy turistů, ale pouze průzračnou mořskou vodou a čistým dlouhým pobřežím? Láká vás poznávání malých bílých městeček a horských výsek obklopených hlubokými lesy a dramatickými stržemi? Chtěli byste poznat usměvavé lidi, kteří hovoří pouze italským jazykem? Pak byste měli vyrazit na dovolenou v Kalábrii. Dovolená v Itálii Kalábrii, to může být vaše nejlevnější dovolená v Itálii plná slunce a čisté mořské vody. Ostatně právě v Kalábrii vládl král jménem Italo, podle něhož byla Itálie pojmenovaná. Vaše dovolená v Itálii se tedy může odehrát tam, kde země dostala své jméno.

Dovolená na Sicílii

Možná vás spíše zláká největší ostrov ve Středozemním moři - Sicílie. Od Kalábrie ho dělí Messinská úžina. Pokud byste se pro dovolenou na Sicílii rozhodli, určitě by stálo za to navštívit i hlavní město tohoto regionu - Palermo, a vystoupat i na Etnu, nejznámější sopku na světě. (Okolí sopky je velmi úrodné, proto se tam daří vinné révě a ovocným sadům.) Dovolená v Itálii na Sicílii vás může zavát do letovisek Catania, Giardini Naxos, Gioiosa Marea, Letojanni, Mazara, Portorosa, San Saba, San Vito Lo Capo, Sant Alessio, Sciacca a Taormina.

Dovolená v Sardinii (Benátkách, Kampánii nebo Toskánsku)

Pokud dáte pro dovolenou Itálie přednost druhému největším ostrovu Středozemního moře - Sardinii, který je velký asi jako Morava, setkáte se s členitým pobřežím omývaným nádherným tyrkysovým mořem. Dovolená na Sardinii s cestovní kanceláří CK Italieonline vás může přivést i za tajemnými nuraghy, což jsou jedinečné struktury neznámého původu i smyslu, které jsou postaveny z velkých kamenů, nejčastěji ve formě komolých kuželů. Dosahují výšky až dvaceti metrů. Pocházejí z doby takzvané nuraghské civilizace, která Sardinii obývala v období mezi 19. a 8. stol. př. n. l.

Rozhodně si užijete také dovolenou v Benátkách, dovolenou v Kampánii i dovolenou v Toskánsku.