Kúpou first minute zájazdu môžete ušetriť desiatky percent


First minute zájazdy sú obľúbenou cestou, ako ušetriť na dovolenke. Letné zájazdy sa začínajú ako first minute predávať už pred Vianocami. V novembri či dokonca už aj v októbri.Vyberte si dovolenou v Taliansku


Cestovné kancelárie ponúkajú pri first minute dovolenkách veľmi zaujímavé zľavy. Výška zľavy neraz dosiahne aj viac ako 30 percent. 20 a viacpercentné zľavy sú však pri first minute zájazdoch už štandardom.


Zľavy pri skorom kúpe dovolenky nie sú len marketingovým trikom. Cestovkám sa naozaj vypláca predávať dovolenky aj 9 mesiacov pred ich konaním. Dôvod je jednoduchý. Takýmto spôsobom dokážu cestovné kancelárie lepšie plánovať svoju činnosť. Náklady na zájazdy sa im vďaka skorým objednávkam skutočne znižujú.


To však neznamená, že pri kúpe first minute dovoleniek, nie je potrebné si dávať pozor na reklamné triky. V prvom rade – first minute dovolenky nie sú výhodné pre každého.


Pozrime si typy ľudí, pre ktorých je kúpa dovolenky vo veľkom predstihu výhodná:


Rodiny s deťmi


First minute zájazdy sú jednoznačne najvýhodnejšie pre rodiny s deťmi. A to hneď z viacerých dôvodov. Tým hlavným sú rôzne benefity, ktoré cestovky spolu s first minute zájazdmi ponúkajú. Tieto benefity sú väčšinou spojené so zaujímavými zľavami na deti. Cena dovolenky pre dieťa je výrazne znížená či dokonca v niektorých prípadoch dieťa cestuje aj úplne zadarmo.


Kupovať dovolenku s deťmi na poslednú chvíľu môže byť pomerne zložité, keďže práve zájazdy výhodné pre deti sa vypredajú najskôr.


Ľudia, ktorí si chcú vyberať zo širokej ponuky


V momente predstavenia ponuky zájazdov na ďalšiu sezónu majú ľudia najväčší výber destinácií a hotelov. Výber sa časom iba zmenšuje.


Mnohokrát sa porovnáva výhodnosť first a last minute. Na tento problém sa však nedá dívať iba cez peniaze. Dôležitá je aj sloboda výberu. Pri first minute si vyberáte z kompletného katalógu. Všetko je dostupné prakticky bez obmedzenia. Pri last minute sú pre vás pripravené iba zvyšky – často omrvinky. Tu je výber značne obmedzený.


Ľudia, čo majú presný termín dovolenky


Pokiaľ viete, že v práci vám dajú voľno prvé dva augustové týždne už v septembri. Nie je dôvod, aby ste s rezerváciou dovolenky čakali. Pri first minute dovolenkách sa vám nestane, že by sa pre vás nenašiel termín. Pri kúpe zájazdu na poslednú chvíľu môže byť situácia presne opačná.


Stornovanie first minute zájazdu


Pri skorej kúpe zájazdu sa vystavujete riziku, že vám niečo do termínu plánovanej dovolenky príde. Či už je to choroba, alebo problémy v práci, na tieto zmeny je potrebné byť náležite pripravení. V prvom rade je potrebné si prečítať podmienky zájazdu.


Pri zaplatení 100 percent ceny zájazdu klient získava navyše ďalšiu zľavu. Nie je však veľmi vysoká. Zvyčajne 1 až 3 percentá z ceny zájazdu.


Väčšinou to funguje tak, že cestovná kancelária účtuje rôzne storno poplatky na základe času zrušenie zájazdu. Pokiaľ zájazd stornujete dostatočne skoro, zaplatíte len zopár desiatok eur. To nie je také zlé. Dôležité je si ustrážiť najmä čas, kedy storno poplatky idú prudko nahor. Táto doba nastáva približne jeden až dva mesiace pred termínom zájazdu. Tu potom môže byť storno ďaleko vyššie. Často až 100 percent z ceny zájazdu.


Proti riziku stornovania first minute zájazdu je možné sa poistiť. Takáto poistka je často súčasťou komplexného poistenia zájazdu. Takéto poistenie vás zachráni pred stornovaním z dôvodu choroby, vlámania či iného násilného trestného činu.


Spoluúčasť pri takejto poistke je zvyčajne 20 percent. To znamená, že poisťovňa vám vráti až 80 percent z ceny zájazdu.


Koľko stojí first minute zájazd do niektorej z obľúbených destinácií?


Najväčší výber first minute dovoleniek je prirodzene v najobľúbenejších destináciách. Medzi Slovákmi je to už tradične Taliansko, Chorvátsko, Bulharsko, Turecko, Egypt či Grécko. First minute zájazdy je však možné kúpiť prakticky všade na svete. Ak máte radi exotiku, vyberte z ponuky exotických first minute.


First minute Chorvátsko máte šancu získať od 159 eur na 10 dní. Výborná cena, nie? First minute Bulharsko sa pohybuje už od 260 eur na 12 dní. First minute Egypt či first minute Grécko sú o predsa len o čosi drahšie. Vďaka skorej objednávke zájazdu však máte možnosť získať neskutčne dobré ceny. Využite to!

taliansko

Zajímavé